متره به عنوان یک جز از کل

متره و برآورد
Rate this post

حتما برای شما هم به عنوان یک مترور پیش آمده که به دنبال ارزش و قدر کار خود باشید و بخواهید این را به اطرافیانتان بگویید. ما در مجموعه ای از مقالات می خواهیم این را ابتدا به خود و بعد به اطرافیانمان نشان دهیم.

رشته متره و برآورد در دانشگاه به میزان کمی به آن پرداخته می شود و عموما مهندسان عمران و معماری با مختصری از آن آشنا می شوند و زمانی به قدر و ارزش رشته متره و برآورد پی می برند که در آن مشغول به فعالیت باشند پس برای اینکه به مهندسان عمران که در شاخه های دیگر این رشته فعالیت می کنند بتوانند ارزش این رشته را توضیح دهند و به طور موثر در رشته آنها آن را به کار بگیرند باید مجموعه مقالات زیر را بخوانند.

همانطور که همه میدانیم تعداد رشته های مختلف عمران و معماری زیاد و از هم فاصله زیادی دارند و متخصصان این رشته ها با فاصله زیادی از یکدیگر می باشند به عنوان مثال متخصص طراحی سازه از اجرا و از ژئوتکنیک و از طراحی داخلی و معماری بی اطلاع است اما برای ساخت یک ساختمان همه آنها نیاز است. متره و براورد یکی از رشته هایی است که حتی در رشته های تخصصی عمران و معماری مشترک است و همه چیز به قیمت یک پروژه برمیگردد و تخصص در این رشته جز ارکان اصلی یک پروژه است. مثلا سد سازی یا تونل یا سازه های خاص بتنی و فولادی که تنها یک کار اختصاصی دارند.

مقالاتی که در زیر مشاهده می کنید مقالاتی هستند که ارزش کار متره براورد را به ما نشان می دهد

ریشه کلمه متره

متره در کارهای ساختمانی

متره در کارهای سد سازی و تونل سازی

متره در کارهای راه سازی

متره در کارهای صنعت نفت و گاز

متره در معماری داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *