چطور یک براورد حرفه ای بنویسیم؟

Rate this post

پیمانکار بودن کار سخت و خشن و بی قاعده ای است و این مساله به این دلیل است که شما تصمیم میگیرید خودتون وارد عمل بشید اما این مساله به این معنا نیست که شما نمیتونید یک براورد برای سازه ها با ظاهر زیبا داشته باشید.
کنار هم قراردادن روش های مختلف برای بالا بردن کیفیت براورد ها می تواند تفاوت بزرگی بین شما و بقیه شرکت ها ایجاد کند و شما را یک سر و گردن بالاتر از بقیه قرار می دهد. البته با توجه به اینکه تعداد شرکت ها در جامعه حاضر زیاد و کار کم است شرکت های دیگر همه کارهای لازم برای تبدیل شدن به بهترین شرکت را انجام می دهند و برای رقابت شما نیاز دارید که ظاهر خوبی هم داشته باشید.
پس ارزش این را دارد که شما وقتی به صورت مجزا را به بررسی روش هایی برای چگونگی بهبود براورد های خود، در نظر بگیرید

ما چه چیزی را دربراوردها باید قرار بدهیم؟

برای داشتن براوردی با ظاهری مناسب شما نیاز دارید تا اطلاعات صحیح اجزای را در داخل براورد قرار دهید. هر براورد حداقل باید شامل این اطلاعات باشد :

شرح کار :

توضیح بدهید که کار را به چه شکل انجام می دهید. این کار باعث می شود مشتری شما متوجه می شود چه چیزی را از شما درخواست دارد و شما با مشتری خود به فهم مشترکی از روش انجام کار می رسید.
بسیار پیش می آید که مشتری کار را ساده می انگارد اما با شرحی از روش انجام کار می توانید قیمت خود را برای ایشان منطقی کنید.
این کار همچنین باعث می شود که شما سوالی برای مشتری خود باقی نمی گذارید و تعهد اضافی بابت انجام کار به ایشان ندارید. چون بعضا پیش می آید که مشتری چیزی را در ذهن خود دارد و بعد از به پایان رسیدن کار رضایت از کار به شکلی پایین می آید و آن چیزی را که مد نظر داشته به انجام نرسیده است. و یا کار بیشتری از شما انتظار دارد که برای شما شامل هزینه می باشد و در پایان کار آن را از شما انتظار دارد.

مقدار مصالح مصرفی و نیروی کارگری :

برای مشتری خود یک نمای کلی سطح بالا از کار می بایست تهیه کنید که این نمای کار شامل مواد مصرفی و مصالح مورد نیاز، ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز از کار و نیروی انسانی لازم برای به انجام رسیدن کار است و هزینه هر کدام از آنها را نیز برای انجام کار باید تهیه کنید.
نکته مهم و قابل توجه در این قسمت این است که نباید جزئیات زیاد هم به مشتری خود بدهید به این دلیل که مشتریان ایراد گیر و سخت پسند بعدا از شما پیگیر جزئیاتی که در کار استفاده کرده اید می شوند. به عنوان مثال از شما در مورد تعداد کارگران استفاده شده در کار می شوند که این کار شما را سخت می کند.

قیمت نهایی :
به طور مشخص و دقیق هزینه نهایی پروژه را برای مشتری خود مشخص کنید
“یک نکته بسیار مهم” مطمئن شوید که قوانین و قواعد پرداخت را به طور واضح با مشتری خود مشخص کرده اید.
پیشنهاد می شود که همیشه یک سوم مبلغ نهایی را به عنوان پیش پرداخت از مشتری دریافت کنید و بابت دیرکرد پرداخت جریمه ای را برای مشتری در نظر بگیرید.
مشخصات فروشندگان و راه های ارتباطی با آنها :

در این قسمت تنبلی نکنید مطمئن شوید که اطلاعات تامین کنندگان شما شامل تلفن و یا نشانی اینترنتی آنها (شامل ایمیل یا شبکه های اجتماعی) به همراه نشانی اینترنتی و اطلاعات تماس شما آورده شود تا در صورتی که مشتریان شما در مورد براورد شما سوالی داشتند بتوانند با روکش براورد به ساده ترین شکل راه های ارتباطی با شما و تامین کنندگان شما را پیدا کنند و از براورد شما اطمینان حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *